пятница, 15 марта 2024 г.

 Як побороти лінь?

«Як побороти лінь?» – Цим питанням задаються люди різного віку, професій і віросповідань, а все тому, що лінь в тій чи іншій мірі властива кожному з нас. Але, як відомо, лінь – гальмо прогресу, один з головних ворогів активного способу життя і просто жахлива звичка, завдяки якій велика частина всього цікавого в житті проходить повз нас. І, відповідно, з лінню треба боротися з усіх сил.

Лінь буває різною і слід розрізняти кілька причин виникнення ліні, з яких три однозначно є негативними.

 
Невідповідність очікувань і результатів. Коли треба щось зробити, але особисто вам це не так вже й потрібно, або ж ви не взагалі не уявляєте, навіщо це потрібно зробити і лінуйтеся.

Складність. Лінь може виникати через ступор, в який потрапляє людина перед якимось великим за обсягом завдання. Вона не знає, з якого боку до неї підступитися і постійно переносить на потім.

Слабка сила волі. Начебто і треба б, і корисно, але так не хочеться… У цьому випадку людина себе може докоряти, відчувати муки совісті і все ж відкладає виконання справи через низьку волю і дисциплінованість.

 
Отже.

Робота на п'ять хвилин

Якщо ви лінуєтеся і не можете приступити до роботи, то пообіцяйте, що почнете працювати прямо зараз, але всього п'ять хвилин. Цілком можливо, що після перших п'яти хвилин ви не зможете зупинитися і будете працювати далі, піймавши потрібний ритм і прогнавши лінь.

Абсолютне неробство

Станьте в центрі кімнати і не робіть взагалі нічого. Не їжте, не пийте, не читайте, просто стійте і чекайте протягом 15 хвилин. Людський розум влаштований так, що вже через кілька хвилин будете відчувати дискомфорт від повної бездіяльності і, перебуваючи в цьому стані, вам буде легше знайти сили на виконання роботи. Сприймайте це як медитацію.

Діліть великі завдання

Дуже важко почати роботу над великим і складним завданням. Однак ви можете розбити його на кілька маленьких і виконувати їх по черзі, не намагаючись охопити все – так буде набагато легше.

Працюйте з ранку

Багато людей лінуються протягом дня, придумуючи різні відмовки і не займаючись тим, чим треба, і чим ближче до вечора, тим стає більше цих відмовок. Вся справа в тому, що протягом дня наш мозок заповнюється різною корисною, розважальною або навіть шкідливою інформацією, яка відвертає увагу від основної справи.

Позбавтеся від «пожирачів часу»

Дуже часто для того, щоб відтягнути момент виконання справи, ми вдаємося до допомоги «пожирачів часу», які не приносять нічого корисного, але дозволяють створити видимість діяльності. Це перевірка пошти, читання новин, міні-ігри тощо. Все це займає масу часу і ваше завдання – використовувати ці пожирачі у години відпочинку, а не як заміну діяльності.

Не відкладайте справи

Багато ледарів відкладають справи на потім, використовуючи відмовку, що «потім» у них буде кращий час для цих справ. Проте в реальності майже завжди виявляється, що коли приходить «потім», з'являються інші, не менш важливі справи.

Нагороджуйте себе

Будь-яка робота повинна бути винагороджена і, відповідно, після хорошої, плідної роботи ви заслуговуєте хорошої нагороди. Обіцяйте самому собі щось приємне по завершенні роботи – це буде додатковим стимулом перебороти лінь.

Лінуватися можна, потрібно і навіть корисно!

Лінь, якщо людина психічно і фізично здорова – це нормальний процес саморегуляції організму та його відновлення. Також, лінь оберігає тебе від зайвої втрати енергії.

Щоб зберегти баланс у шаленому світі, залишатися продуктивними та постійно розвиватися, важливо давати собі час на відпочинок і не боятися лінуватися✨

Не варто боятися ліні, карати себе за неї. Прислухайся до себе, адже всі стани мають сенс. Зроби день "нічого не робіння". Просто лінуйся чи цілий день проведи у ліжку за серіалом. І наступного дня ти відчуєш приплив сил та бажання щось робити

 

Важливо пам'ятати, що лінь корисна тільки короткосткорово. Бо в іншому випадку ви не відпочиваєте, а невротично підміняєте важливі заняття на другорядні, відкладаєте важливі справи, марнуючі величезну кількість енергії при цьому.

 https://sidai-rozpovidai.com.ua/blog/linuvatisya-mozhna-potribno-i-navit-korisnoup-pointing-index

https://cikavo-znaty.com/yak-poboroty-lin/

Комментариев нет:

Отправить комментарий