среда, 3 мая 2023 г.

 Цікаво знати:

Чому американці не ставлять паркани перед будинками?

При купівлі приватного будинку або його спорудження в наших реаліях люди одразу займаються питаннями огородження ділянки. Але це не скрізь так, наприклад, у США, особливо в престижних районах, паркани не ставлять взагалі або вони грають лише естетичну роль.

Релігійна  етика

Однією з причин, чому американці не встановлюють паркани, є релігійна етика. З давніх-давен у Сполучених Штатах закріпилися підвалини протестантизму. Їх суть полягає в тому, що людина не повинна виділятися, звеличувати себе вище за інших і зводити огорожі між своїм будинком і сусідським. З того часу багато що змінилося, проте своєрідна звичка жити без паркану залишилася.

Звичайна економія

Хороша огорожа коштує чималих грошей і це ще одна причина відмовитись від його встановлення. Паркан із дешевих матеріалів виглядає непрезентабельно, а кам'яний чи металевий обійдеться у круглу суму.

Правила  району

Ще одним фактором можуть бути умови утримання двору, будинку та правила району. Перед купівлею житлового майна у такому районі майбутні власники підписують папери, згідно з якими зобов'язуються не встановлювати огорожі. А у разі невиконання умов на них чекають судові розгляди та штрафи. Усі подібні правила встановлюють на міських зборах самі мешканці району. Справа в тому, що громадяни США активні в соціальному плані і не потребують втручання державного апарату. Це працює в такий спосіб. Люди, які живуть у якомусь районі, збираються разом і вирішують, яким буде, наприклад, загальний колір будинків. При цьому важливо, щоб він поєднувався з довкіллям. Те саме стосується й встановлення огорож, інших питань.

 Цікавий факт:

У 45-54 pp. ХХ ст.. близько 9 мільйонів американців переїхало жити до передмість, хоча на початок 19 століття до них ставилися негативно, оскільки престижними вважалися центральні частини міст. Загальному переселенню посприяло поширення автомобілів. Справа не лише у красі кожної ділянки та району загалом – є й фінансова сторона. Наприклад, людина придбала будинок за певною ціною від забудовника, як і решта мешканців. В його інтересах, щоб вартість будинку зростала чи хоча б залишалася на колишньому рівні.

А якщо одні сусіди вирішать пофарбувати своє житло в новий колір, а інші – збудувати огорожу, все це сильно позначиться на загальному виді району. Відповідно зміниться його рейтинг, а вартість усіх будинків впаде. Тому зовнішній вигляд будинків, включаючи наявність огорожі, визначається спільним рішенням мешканців району.

 Менталітет

У США громадяни мають дещо інший менталітет, і не бачать необхідності в тому, щоб приховувати особисте життя за триметровими огорожами. Це не заважає відстоюванню прав на приватну власність. У цих питаннях приділяється багато уваги.

 Паркани на багатьох ділянках є, але вони розташовуються на звороті будинків. На задньому дворі американці проводять багато часу, влаштовуючи свята, пікніки, барбекю тощо. Там грають діти, і дорослі можуть бути впевнені, що вони у безпеці. Задній двір також може бути обладнаний басейном та зоною відпочинку. Такі огорожі зроблені найчастіше з дерева або живоплоту.

 

У приватних будинках США гараж часто розташований саме таким чином - паркан заважав би вільному в'їзду та виїзду.

 Безпека

Особлива увага приділяється безпеці. Якщо довкола будинку встановлено високу огорожу, туди не зможуть потрапити служби порятунку. У разі потреби машини швидкої допомоги, пожежної та інших служб можуть заїжджати на ділянку ближче до будинку. Комунальникам так зручніше перевіряти лічильники.

 Чи є винятки?

Звичайно ж, існує й низка винятків. Якщо будинок розташований неподалік від обриву або траси, паркан можна встановити. Також додатковим фактором є наявність собаки у власників нерухомості. Але перед спорудженням огорожі необхідно подати заявку до органів влади. Іноді не дозволяється ставити капітальну огорожу, але допускається тимчасова огорожа (все залежить від обставин). За бажання звести паркан навколо своєї ділянки можна відвідувати громадські збори, голосувати та намагатися зібрати якнайбільше однодумців.

 Джерело:

https://kipmu.ru/pochemu-amerikancy-ne-stavyat-zabory-pered-domami/

Комментариев нет:

Отправить комментарий