пятница, 15 января 2021 г.

 

Цікаве про зиму

Для когось зима — сама приємна, а для когось- найненависніший час року. Все залежить від того, як на неї дивитися — декому до душі тріскучий мороз, пухнастий сніг і закутані снігом пейзажі, а хтось бачить у зими лише бруд і холод. Проте і тим, і іншим не завадить дізнатися дещо цікаве про зиму.

Факти про зиму

1.              Для зими існує кілька визначень – календарна, астрономічна та кліматична. З календарної все зрозуміло – у нас це грудень, січень і лютий, а в південній півкулі – червень, липень і серпень. Астрономічна зима у нас триває з 21 грудня по 21 березня. Ну а, кліматична зима настає тоді, коли середня добова температура опускається нижче нуля градусів.

2.              Іноді зима може настати і за велінням кого-небудь з правителів. Так, одного разу фаворитка короля Франції Людовика XIV влітку захотіла покататися на санях. Жодних проблем не виникло – навколо Версаля моментально звели снігову трасу з солі і цукру.

3.              Для деяких країн зима — не тільки пора року. В Іркутській області (Росія) є місто з такою назвою. Цікаво, що назву міста, за твердженням краєзнавців, з часом року ніяк не пов’язано. По-бурятски «земе» означає «провину». Якийсь рід, проживає в цих місцях, завинив перед своїми родичами. Через місто протікає річка з тією ж назвою (цікаві факти про річки).

4.              У 2012 році у Венеції була настільки холодна зима, що гондоли опинилися в крижаному полоні і не змогли пересуватися по воді. До цього подібний випадок спостерігався у 1985 році.

5.              У 1468 році в підвалах Бургундії, відповідно до літописів, через дуже сильні морози замерзло вино.

6.              Сніжинки, як і люди завжди відрізняються один від одного. За роки досліджень не було знайдено жодної ідентичної пари.



7.              Бурульки в середніх широтах виростають найбільшими з південної сторони будинку.

8.              Найбільша сніжинка, що коли-небудь потрапляла в руки людини, мала 38 сантиметрів в діаметрі.

9.              Зараз сніговик і сніжна баба – це розвага для дітей, але ще кілька століть тому їх ліпили виключно з однією метою – задобрити зиму, щоб вона була не такою бурхливою і рубав.

10.         Люди, які не люблять зиму — не рідкість, але є і ті, хто дійсно її боїться. Вони не переносять холоду, їх лякає сніг і навіть лід. Психологи називають це кіонофобію.

11.         Взимку встановлюються рекорди самих низьких температур. Так, найхолодніше на Землі було 8 грудня 2013 року — в Антарктиді на японській станції зафіксували температуру в -91,2 ºС.

12.         Якщо у нас зима – грудень, січень і лютий, то в південній півкулі все навпаки. Там календарна зима настає тоді, коли у нас спекотне літо. Це актуально для Австралії, Нової Зеландії, Африки і Південної Америки (цікаві факти про Африку).

13.         Всупереч поширеній думці, в Киїіській Русі взимку зігрівалися не горілкою, а сбітнем. Цей старовинний слов’янський напій виготовляли з води, меду і прянощів. Він володів протизапальну і зігріваючу дію. До масового поширення в Російській імперії чаю це був найпопулярніший зимовий напій.



Комментариев нет:

Отправить комментарий