четверг, 27 мая 2021 г.


Запровадження

Всеукраїнський день краєзнавства було запроваджено відповідно до рішення VI з’їзду Національної спілки краєзнавців України, який відбувся 23 січня 2017 року. Датою святкування було визначено 28 травня.

Перше святкування Всеукраїнського дня краєзнавства відбулося у 2017 році.

Походження дати

Саме цього дня 1925 року в місті Харкові розпочалася І Всеукраїнська конференція з краєзнавства   під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства. Від цієї дати, який вважається офіційною датою інституціоналізації вітчизняного краєзнавчого руху, веде відлік своєї історії Національна спілка краєзнавців України.


Відзначення

До 2017 року різні культурно-освітні та наукові організації відзначали День краєзнавства в різні дати, тому НСКУ звернулася до них, а також усієї громадськості України із пропозицією долучитися до відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства 28 травня, а органи влади — розглянути питання щодо затвердження його на державному рівні.


Мета свята

Метою свята було визначено підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців, поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення.

 


Бібліотека – криниця краєзнавчої інформації для дітей

«Є щось святе в словах «мій рідний край»…»

Наталя Забіла

Вивчення історії рідного краю, популяризація його традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом століть, у наш час є одним із найголовніших завдань, що стоять перед бібліотеками як культурно-освітніми центрами.

В нашій бібліотеці для користувачів зібрані матеріали про історію села, про знатних людей краю, матеріали, фотографії воїнів-визволителів села, ветеранів Великої вітчизняної війни, учасників бойових дій, воїнів-інтернаціоналістів, спогади очевидців голодомору 32-33 р.р., списки репресованих, спогади про людей села минулих років.

 Основними формами відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства в нашій бібліотеці традиційно стали презентації книг та книжкових виставок, зустрічі із краєзнавцями, проведення конференцій та круглих столів тощо.

 

Зустріч із краєзнавцем Єременко М.М.

«Без минулого немає майбутнього», говорять в народі. І це так, адже за все, що маємо, ми завдячуємо предкам, наші надбання ляжуть в основу здобутків нащадків. Бібліотечне краєзнавство – важлива складова частина загального краєзнавства.

 



Комментариев нет:

Отправить комментарий