среда, 26 октября 2022 г.

 День шоколаду

та його особливості в різних країнах

Становлення свята

Французькі поціновувачі шоколаду настільки віддані цьому продукту, що в 1995 році започаткували Свято шоколаду. Ласунам усього світу така ідея припала до душі й «шоколадне» свято швидко стало популярним.

Традиційно World Chocolate Day відзначають 11 липня. В Америці любителі солодощів мають два «шокодні»: 7 липня і 28 жовтня. Окрім цього, 4 вересня весь світ відзначає ще один Всесвітній день шоколаду.

Вважають, що першими почали робити шоколад ацтеки, які відкрили какао-боби приблизно у 600 році до н. е. Майя та ацтеки культивували какао-дерево й готували з його бобів напій «чоколатль», щоб відновити сили та енергію. До розмолотих бобів какао вони додавали жагучий перець чилі та мед. Вважали, що це напій богів.

В Іспанії у XVI столітті гарячий шоколад (без перцю й меду, але з корицею та цукром) вважали шляхетним напоєм аристократів. На протиставлення кави, що надавала енергію, какао пили, не покидаючи постілі, підкреслюючи цим неспішний початок дня людини, що може дозволити собі так гаяти час.

У звичному нам вигляді, як плитка, шоколад почали випускати в XIX столітті. Його вважали корисним продуктом, що покращує настрій і швидко втамовує голод. Також припускають, що шоколад має здатність уповільнювати процеси старіння.


 У Німеччині, Італії, Бельгії та Швейцарії в День шоколаду проходять масові гуляння і шоу-програми, різноманітні дегустації. Особливо цікаві екскурсії на фабрики та кондитерські, де виготовляють шоколад і шоколадні вироби. Тут розповідають і показують, з чого та як саме готують шоколад; проводять цікаві конкурси та майстер-класи. Глядачів можуть пригостити шоколадними пудингами, еклерами, цукерками

В Італії, у місті Перуджі, є готель «Etruscan Chocohotel», де номери розрізняють за назвами сортів шоколаду. У кожному номері накривають шоколадний стіл, а в фойє продають шоколадні вироби з усього світу.

 

В Україні День шоколаду першими почали святкувати львів’яни (святкування відбувалось у березні 2016 року). Кондитери міста пригощають шоколадками незвичних форм: тут і будиночки, і гроші, і ведмедики, і навіть шоколадні піци. Вражають глядачів кількаметрові скульптури з шоколаду: коробка цукерок, млин, ведмідь та солодка карта України. На гостей чекають веселі інтерактиви з Шоколадним Королем, майстер-класи з випікання булочок і розфарбовування пряників; анімаційні програми, виступи студій і театрів танців.

  

Цікаво знати

§                     Дерево какао, що живе 200 років, плодоносить лише 8 разів, із великими перервами (за іншими джерелами – 25 разів).

§                     Чорний шоколад з усіх сортів найкорисніший.

§                     Найбільшу плитку шоколаду (майже у 6 тон) виготовили у Великобританії в 2011 році.

§                     Ацтеки розплачувалися шоколадом, як грошима.

§                     Першу шоколадну фабрику побудували в Барселоні у 1780 році.


 Цікаві факти про шоколад

1.                Першу шоколадну плитку в світі випустила англійська фабрика Cadbury у 1842 році. Шоколадка цієї ж шоколадної фабрики вважається і найціннішою в світі. Вона належала досліднику Роберту Скотту і була з ним під час його першої експедиції до Антарктики. У 2001 році її продали на аукціоні в Лондоні за 687 доларів.

2.                Найбільше шоколаду їдять у Швейцарії. Кожен житель цієї країни з’їдає в середньому 11.8 кг шоколаду в рік. А ось американці опинилися аж на 15 місці з 5,4 кг в рік на людину.

3.                Вживання шоколаду раніше засуджувалося католицькою церквою. У дії шоколаду вбачали чаклунство, а всіх, хто його вживав, називали єретиками і богохульниками.

4.                Якщо ви хочете отримувати від шоколаду користь – краще вживати тільки темний, де в складі мінімум 70% какао. Доведено, що саме він покращує зір при погодних умовах, швидкість реакції, знижує ризик розвитку інфаркту у чоловіків на 17%, а також покращує роботу мозку. Крім того, у людей, які регулярно вживають шоколад, ризик хвороб серця скорочується на 37%

5.                Шоколад приємніший за поцілунки. Танення його в роті приводить людину до більш тривалого відчуття ейфорії.

6.                Какао-боби – один з перших товарів, привезених до Іспанії Христофором Колумбом у 16 столітті.

7.                У природі какао-боби мають 300 смаків і 400 ароматів.

8.                Слово “шоколад” з мови ацтеків – науатль – походить від слова “xocolātl” і означає “гірка вода”

9.                Темний шоколад добре допомагає при високому тиску, однак якщо ви тут же зап’єте його молоком, усі корисні властивості зійдуть нанівець.

Використані джерела: https://www.hroniky.com/news/view/19830-11-lypnia-vsesvitnii-den-shokoladu-istoriia-ta-tsikavi-fakty

https://ocnt.com.ua/solodki-tradici%D1%97-svitu-den-shokoladu 

Комментариев нет:

Отправить комментарий